Lokalizacja

mapka las las Jaszczurowa w zimie okolice

Pensjonat Fluder znajduje się w malowniczej wsi Jaszczurowa, leżącej u podnóża góry Leskowiec w Beskidzie Małym. Znajdują się tu szlaki na górę Leskowiec (922 m n.p.m.) oraz na Groń Jana Pawła II. Okolica sprzyja leśnym wędrówkom, a tutejsze lasy mieszane obfitują w prawdziwki.

Nieopodal powstaje Zapora wodna w Świnnej Porębie, zwana także Jeziorem Mucharskim. Po otwarciu ma być jednym z największych kąpielisk w Małopolsce.

Nasza Gmina Mucharz ma bardzo wiekową tradycję, legenda głosi, że Święty Wojciech idąc na Pomorze odprawił tu pierwszą mszę w pogańskiej gotyndze, parafia ta jest jedną z najstarszych w okolicy. Natomiast przy budowie zbiornika wodnego, gdy prowadzono wykopaliska archeologiczne, odkryto pozostałości osadnictwa sięgające 12-10 tys. lat p.n.e.

Będąc w naszym pensjonacie można odwiedzić znajdujące się niedaleko Wadowice (11 km), czy takie miasteczka jak Zator (26 km) i Inwałd (20 km) z parkami dinozaurów i parkiem miniatur, Lanckorona z zabytkowym ryneczkiem z drewnianą zabudową z XIX wieku (27 km), Kalwaria Zebrzydowska z Klasztorem, Sanktuarium i Dróżkami Pasyjno-Maryjnymi wpisanymi na listę zabytków UNESCO (25 km), Sucha Beskidzka z Karczmą Rzym i Zamkiem Suskim, zwanym małym Wawelem (10 km), Zawoja leżąca u podnóża Babiej Góry (30 km), czy Międzybrodzie Żywieckie z Górą Żar (42 km). Turyści z dalsza, będąc u nas, odwiedzają również Kraków (63 km), kopalnię soli w Wieliczce (63 km) lub Zakopane (87 km).

©Fluder Pensjonat / Fontfabric™
Zapraszamy również na naszą stronę www.agroturystyka-fluder.com
FB